czwartek, 26 listopada, 2020
Strona główna Technika Bezzałogowa kolej szybkich prędkości w Chinach. Prędkość jest zawrotna...

Bezzałogowa kolej szybkich prędkości w Chinach. Prędkość jest zawrotna…

- Advertisement -

Chiny już z dużym wyprzedzeniem przygotowują się na profesjonalną obsługę zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie 2022. Linia szybkich pociągów obejmie odcinek Zhangjiakou z Pekinem, a czas podróży z 2-3 godzin skróci się do 47 minut.

Pociąg jest w pełni bezzałogowy i osiąga prędkość 350 km/h (217 mph). Jest to pierwszy taki pociąg na świecie. Trasa obejmie 10 stacji, w tym jedna z nich będzie przylegać do popularnej części Muru Chińskiego.

Linia została okrzyknięta przez Chińczyków jako „pierwsza inteligentna kolej”. Skład wyposażony jest w prawie 3 tysiące czujników, dostosowujące się światła kabinowe, bezprzewodowe stacje do ładowania, technologie 5G, dotykowe ekrany. Koszt biletu przejazdu takim cudem techniki zaczyna się od 11 do 38 dolarów.

Trzeba przyznać, że koleje w Chinach stoją na prawdę na wysokim poziomie. Wynika, to z tego, że forma podróżowania pociągami może liczyć w Państwie Środka na bardzo wielu chętnych. Chiny są bardzo dużym krajem, a koleje szybkich prędkości skracają czas podróży w całkiem przystępnej cenie dla podróżujących.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popularne