czwartek, 26 listopada, 2020
Strona główna Polityka Bosak kandydatem Konfederacji. Zaskakujący przebieg głosowania.

Bosak kandydatem Konfederacji. Zaskakujący przebieg głosowania.

Ogólny przebieg:

- Advertisement -

W pierwszej turze głosowania odpadło dwóch kandydatów – Paweł Skutecki i Krzysztof Tołwiński. W kolejnej odpadła Magdalena Ziętek-Wielomska. Przy trzecim głosowaniu jeden z elektorów zgłosił nieprawidłowość, ponieważ jego głos miał zostać źle zaliczony. Doszło więc do powtórnego głosowania. Kolejno najmniej głosów uzyskał Jacek Wilk.

Po trzecim głosowaniu pozostał: Konrad Berkowicz, Krzysztof Bosak, Grzegorz Braun, Artur Dziambor i Janusz Korwin-Mikke.

W czwartej turze odpadł Janusz Korwin-Mikke, na którego zagłosowało 22 elektorów. W tej turze zmalała przewaga Krzysztofa Bosaka, który wygrał dotąd wszystkie tury. Przy czwartym głosowaniu wiceprezes Ruchu Narodowego miał już poparcie tylko 110 elektorów (w trzeciej turze było to 117 głosów). Wzrosło natomiast poparcie dla Grzegorza Brauna.

Najmniej głosów (42) w piątym głosowaniu uzyskał Konrad Berkowicz z partii KORWiN. Swój stan posiadania utrzymał Krzysztof Bosak (110), ale drastycznie wzrosło poparcie dla Grzegorza Brauna, na którego zagłosowało 94 elektorów.

Bosak wygrywa w finale

W pierwszej trójce znaleźli się: Grzegorz Braun, Krzysztof Bosak i Artur Dziambor. W przedostatnim głosowaniu najmniej głosów otrzymał niespodziewanie A. Dziambor, którego widziano w finale, uzyskał 61 głosów. W tej turze zwyciężył po raz pierwszy Grzegorz Braun (135), a Krzysztof Bosak (118).

Przed finałowym starciem, Artur Dziambor poprosił o piętnastominutową przerwę. Zapewne podjął decyzje na scedowanie poparcie na K. Bosaka.

W finale zwyciężył Krzysztof Bosak: 163 głosy elektorów, przekraczając 50 proc. głosów elektorskich. Z analizy poprzednich wyborów wynika, że elektorzy J. Korwin-Mikkego i K. Berkowicza głosowali na Grzegorza Brauna ale to właśnie głosy elektorów Artura Dziambora pozwoliły wygrać Bosakowi.

Pierwsze głosowanie:

Drugie głosowanie:

Trzecie głosowanie:
Wilk przekazał poparcie Dziamborowi

Powtórzone trzecie głosowanie (problemy techniczne z jednym z pilotów do głosowania):

4 głosowanie, Korwin odpada, dostał owacje na stojąco. Zreszta nie pierwsze. Tylko on dostaje jak na razie owacje na stojąco:

Piąte głosowanie, Dziambor odpada, KORWiN przeniosło poparcie na Brauna:

Głosowanie ostateczne:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popularne