czwartek, 26 listopada, 2020
Strona główna Polityka "Brytyjski Trump" - kim tak naprawdę jest Boris Johnson?

„Brytyjski Trump” – kim tak naprawdę jest Boris Johnson?

Zwany niekiedy „Britain Trump”

- Advertisement -

Jeśli chodzi o fryzurę, wygląda jak wygląda, bo tak chce, a jego chaotyczny ubiór i zachowania odbiegające od norm, cóż….

Urodzony w Nowym Jorku, przez wielu uważany za rasistę i szowinistę. Wzbudza kontrowersje zarówno swoim wyglądem, czy też stylem bycia.

Można go lubić lub nie, ale trudno zignorować. 

To właśnie temu Panu powierzono misje „Get Brexit Done” [załatwić]. Pochodzi z rodziny upper-middle class [wyższa klasa średnia]. Wykształcony na Oxfordzie.
Po studiach dziennikarz „The Times” oraz The Telegraph”.

Od 2001 roku w polityce jako członek parlamentu, Major Londynu (podczas jego „majorowania” odbyły się Letnie Igrzyska Olimpijskie 2012 roku). Następnie Minister Spraw Zagranicznych (dwa lata 2016-18) i w końcu obecnie od pół roku Premier Wielkiej Brytanii Pan Boris Johson. 

Znalezione obrazy dla zapytania boris johnson splendour
Podobieństwo do Trumpa przypisuje się Johnsonowi przez wzgląd na fryzurę i ‚po części’ wzbudzanych kontrowersji

Jak radzi sobie z dziennikarzami

Jest sierpień 2018, a Pan Boris Johson, ówczesny Minister Spraw Zagranicznych, porównuje kobiety noszące burki do bank robbers [rabusiów napadających na bank]. Skandal! W mediach szum i krytyka, a poprawność polityczna szaleje. Oczekują słów wytłumaczenia, przeprosin, niektórzy nawet dymisji, dziennikarze zbierają się przed domem.

Boris wychodzi krótkie spodenki, bluza, typowa jemu fryzura. W rękach niesie tackę, na której kilka kubków z gorącymi napojami stoi, obok jest cukier w torebce oraz butelka mleka.
– „Chcecie kubek herbaty?” – pyta. Dziennikarze zszokowani.
– „tak, jasne…” – próbują dalej – „…a dasz komentarz?” 
– „a chcesz kubek herbaty?” 
Teraz zaczynają częstować się  herbatą, skoro tak nalega.
– A do powiedzenia? -„nic nie mam oprócz zaproponowania kubka herbaty”, „jak skończycie to tylko odnieście”.

Boris oferuje dziennikarzom herbatę i nie odnosi się do słów o burkach

Premier w interakcji ze zwykłymi ludźmi

Do świąt  Bożego Narodzenia raptem kilka dni. Na Wyspach ludzie oblegają centra handlowe, w domach trwają przygotowywania – gotowanie, sprzątanie, ogólne przedświąteczne szaleństwo. 

Pan Boris Johson udaje się do Estonii, gdzie stacjonują jednostki ‚Her Majesty’.

Stołówka wojskowa, długie stoły przy których siedzą rzędy ludzi w mundurach, Boris przywdziewa fartuch kucharski i wydaje w bufecie jedzenie dla żołnierzy.

W ten sposób składa podziękowanie za służbę w czasie świąt. ‚Happy Christmas’ – życzy. 

Boris Johnson serwuje świąteczny posiłek brytyjskim jednostkom w Estoni w ramach misji NATO

Jak przemawia Boris Johnson

Jest zeszła środa [tj. 8 stycznia br.] debata w Brytyjskim House of Commons [odpowiednik polskiego sejmu] temat nadchodzące negocjacje Brexitu oraz sytuacja na Bliskim Wschodzie.

Wcześniej Pan Boris Johson wygrał wybory elekcyjne. W grudniu pokonał swojego największego oponenta, lidera opozycji, socjalistę, Pana Jeremy’iego Corbyna.

Teraz właśnie pierwszy raz od tamtego zdarzenia Premier odpowiada na pytania parlamentu. Mównica znajduje się w środku sali i jest to po prostu miejsce przy stole. Powyżej i wokół trzech stron sali dookoła zajmują miejsca długie kanapy bez żadnych oparć i krzeseł, tak że parlamentarzyści siedzą ze sobą ramie w ramie. Po czwartej stronie na wysokim fotelu siedzi Mister Spiker, który prowadzi obrady. [odpowiednik marszałka]

Debata wygląda tak, że można przemawiać zarówno przy stole, jak i równie dobrze z miejsca, które się zajmuje. Nie ma przeszkód również stanąć miedzy rzędami i stamtąd wypowiadać opinie.

Tak samo, gdy trwa dłuższe przemówienie, a akurat któryś z zebranych chce się do tego odnieść, często osoba zabierająca głos w ten czas na chwile siada pozwalając na wtrącenie. 

Notorycznie zgromadzeni wyrażają bardzo głośno zbiorową aprobatę dla mówcy  przytakując „yeeeaa” „yeeeeaa” lub dezaprobatę poprzez buczenie.

W takiej atmosferze odbywa się tam dyskusja, a Pan Boris Johnson słuchał pytań o zasadność działań na Bliskim Wschodzie oraz czy i kiedy Wielka Brytania opuści UE.
Staramy się unikać ocen natomiast musimy stwierdzić, że poradził sobie sprawnie.

Premier Boris Johnson odpowiada na pytania od czasu wygranej w wyborach

Jak to wyszło Waszym zdaniem i jak powiedzie się jego dalsza działalność, pozostawiam do Państwa oceny i obserwacji. Nietuzinkowego z powodu stylu, a zarazem jednego z najbardziej wpływowych ludzi globu z racji pozycji Wielkiej Brytanii w świecie nie w sposób ignorować.

Po wynikach wyborów widać, że pomimo kontrowersji nowy Premier Wielkiej Brytanii przypadł Brytyjczykom do gustu (albo przynajmniej jest dużo lepszy od konkurencji).

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popularne