środa, 21 października, 2020
Strona główna społeczeństwo Dlaczego Amerykanie kupują domy wakacyjne, choć nie stać ich na te w...

Dlaczego Amerykanie kupują domy wakacyjne, choć nie stać ich na te w mieście.

- Advertisement -

Drugie domy są nie tylko dla bardzo bogatych – z takiego założenia wychodzi bardzo wielu Amerykanów. Średnie ceny przeciętnych mieszkań w miastach takich jak Nowy Jork i San Francisco wynoszą około 1 miliona dolarów, więc niektórzy kupujący nieruchomość po raz pierwszy decydują się pozostać najemcami w swoim rodzinnym mieście i zamiast tego kupują nieruchomość wakacyjną w bardziej przystępnej cenie.

Bart Higgins, założyciel firmy konsultingowej ds. Innowacji wraz z żoną i dwójką dzieci wynajmują czteropokojowy przebudowany magazyn w dzielnicy Fort Greene na Brooklynie. Para płaci miesięcznie 5300 dolarów. „Gdybym miał kupić to mieszkanie, to kwota wynosiłaby od 2 do 3 milionów dolarów”.
Właśnie dlatego kupili nieruchomość – kompleks z trzema budynkami na 33 akrach z jeziorem w pobliżu Kingston w Nowym Jorku za 300 000 dolarów.
„Kupiliśmy nasz pierwszy dom, który ma służyć jako ten drugi […] pośpiech, aby się tam dostać w weekendy, długie ładowanie samochodu, dwie godziny jazdy, płacz dzieci, tylko po to, aby mogli odpocząć przez nieco ponad 24 godziny przed powrotem do domu jest bardzo męczące, lecz rekompensuje nam to walor wakacyjny i wypoczynkowy tego miejsca”.

Znalezione obrazy dla zapytania: rich cottage"

Czy ma to jakikolwiek sens finansowy i czy jest to racjonalna decyzja?

Jeśli ostatecznym celem jest zakup pierwszego domu w drogim mieście, to posiadanie pożyczki na drugi dom znacznie utrudni zakup tego droższego. Według ekspertów ludzie mieszkający w miastach, w których ceny mieszkań gwałtownie rosną często przeceniają uznanie domów na wiejskich obszarach, nawet jeśli są to obszary wakacyjne.

Jednakże są pewne plusy, bowiem właściciele domów mogą odliczyć odsetki kredytu hipotecznego/mieszkaniowego od podatków dochodowych.
Zdaniem niektórych planujących takie rozwiązanie ma to przede wszystkim wyraz emocjonalny i charakter lokujący środki w nieruchomość. Ludzie chcą mieć posiadłość na własność, lecz nie stać ich na kupno tych, w których mieszkają. Ponadto domki wakacyjne spełniają ich potrzeby wypoczynkowe i mogą być wynajmowane, gdy właściciele w nich nie przebywają.

Wielu z amerykanów nie chce się przeprowadzać do regionów z niższymi cenami mieszkań, a przez to zmieniać pracy, szkoły własnych dzieci i nawykłego środowiska, w którym mieszkają. Postanawiają więc trzymać się najmu tak długo, jak tylko będą mogli, a posiadłości wakacyjne mają być ich zabezpieczeniem finansowym i mieszkaniowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popularne

Siłownie zamknięte!

Od jutra tj. 17 października zamknięte będą wszystkie baseny i siłownie na terenie całego kraju. To ogromny cios dla branży fitness, która...