czwartek, 26 listopada, 2020
Strona główna Biznes Energa ostrzega przed oszustwami.

Energa ostrzega przed oszustwami.

- Advertisement -

Grupa Energa poinformowała w środę o próbach podszywania się pod spółkę. „Oszuści wysyłają e-maile informujące o nierozliczonych płatnościach” – czytamy w komunikacie. Jak dodano, wiadomości zawierają niebezpieczny załącznik.

Grupa Energa podała w komunikacie, że wiadomości e-mail są wysyłane z adresu admin@zamira-company.com, o temacie: „Zestawienie nierozliczonych dokumentów Energa 2019”.

Dołączony do wiadomości plik Excel o nazwie „Zestawienie nierozliczonych platnosci.xls” po otwarciu i zaakceptowaniu uruchomienia makr pobiera na urządzenie szkodliwy plik – „nie należy go otwierać!” – podała Energa

„Ostrzegamy, że plik może doprowadzić do uszkodzenia urządzenia (w tym zaszyfrowania danych), na którym zostanie otwarty lub kradzieży wrażliwych danych użytkownika, np. danych logowania do konta bankowego” – wskazano.

Do komunikatu dołączono także przykładową treść wiadomości.

Przykładowa treść wiadomości

Spółka doradza, by nie otwierać łączy do stron internetowych, które wywołują jakiekolwiek wątpliwości. „Rekomendujemy również weryfikację nagłówków wiadomości oraz ich nadawców”.

Znalezione obrazy dla zapytania oszuści

Łódzka policja ostrzega przed oszustami. Przestępcy wysyłają fałszywe wiadomości, by wyłudzić pieniądze lub wrażliwe informacje.

Na początku stycznia Enea ostrzegała: „Prosimy nie odpowiadać na fałszywe wiadomości z informacją o zaległych płatnościach”.

Zaledwie nieco ponad miesiąc temu oszuści wykorzystali wizerunek firmy PGE Obrót podszywając się pod spółkę. Wysyłali fałszywe wiadomości SMS, informujące o rzekomych należnościach oraz wskazujące link do strony, na której można dokonać wpłaty, która umorzy należność.

Podobny obraz
Siedziba „Energa” w Gdańsku

Przeglądając ostatnio wiele z informacji musimy ostrzec, że liczba fałszywych e-maili, zaproszeń i prób oszustw jest co raz większa. Zachęcamy do zachowania czujności i weryfikowaniu wszelkich informacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popularne