czwartek, 26 listopada, 2020
Strona główna Świat Jest oświadczenie Prezydenta USA ws. ataku Iranu!!!

Jest oświadczenie Prezydenta USA ws. ataku Iranu!!!

- Advertisement -

Donald Trump wydał specjalne oświadczenie, które rozpoczął ok. godziny 17-30. Odniósł się w nim do ataku Iranu na bazy amerykańskie w USA.

Prezydent USA zapewnił, że atak irańskich rakiet nie spowodował żadnych strat w życiu i zdrowiu personelu i żołnierzy baz, w które atak był skierowany. Straty były jedynie materialne. To system wczesnego ostrzegania pomógł uchronić się przed atakiem.
*Niektórzy komentatorzy spekulują, że Iran specjalnie chybił z celnością ataku, by nie wzniecić gniewu USA, a także ostrzegł Irak przed planowanym atakiem.

„Iran nie będzie miał zezwolenia na posiadanie broni jądrowej”- stwierdził Trump. Prezydent wezwał Niemcy, Chiny, Francję, Wielką Brytanię i Rosję do stworzenia nowego porozumienia jądrowego, gdyż obecna formuła nie spełnia oczekiwań.

„Iran może stać się wielkim krajem, stabilizacja i pokój nie wygrają jednak na Bliskim Wschodzie, póki Iran będzie siał strach”.

Donald Trump zapowiedział zamiar wezwania na pomoc sił NATO w zakresie stabilizacji sytuacji na Bliskim Wschodzie.

Na koniec skierował swoje słowa do Iranu : -” Chcemy, żebyście mieli przyszłość pełną dobrobytu. USA są gotowe przyjąć opcję pokojową”.

Można ocenić, że przemówienie Prezydenta USA było pokojowe i koncyliacyjne, z tym zastrzeżeniem, że USA nie będzie tolerowało żadnych następnych ataków, ani wejścia Iranu w posiadanie broni atomowej. Utrzymany jest więc ‚status quo’.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popularne