czwartek, 26 listopada, 2020
Strona główna Świat Jest wytchnienie dla Australii... Spadł deszcz !

Jest wytchnienie dla Australii… Spadł deszcz !

- Advertisement -

Przez ponad dwa dni spadł w części Australii niewielki poziom deszczu, a także obniżyła się temperatura. Choć to bezsprzecznie dobra informacja, to pozwala jedynie na parę dni wytchnienia. W innych częściach kraju, gdzie nie było deszczu pożary nadal są aktywne, a te, które na razie zostały wygaszone najpewniej znowu się uaktywnią, ponieważ to nie koniec wysokich temperatur.

Australia wykorzystuje czas ochłodzenia na dalszą ewakuację i przygotowania do dalszej walki z pożarami. Dotychczas spłonęło 8,5 mln hektarów powierzchni w tym pól i lasów (liczba spalonych km2 jest porównywalna do powierzchni Austrii) , zginęło 25 osób, kilkaset milionów zwierząt ( w tym wiele gatunków zwierząt i roślin utracono bezpowrotnie), tysiące domów i samochodów.

Mimo, że pożary są bardzo niszczycielskie dla ludzi, zwierząt i wszelkiego życia, to podejrzewa się, że za około 1/3 aktów zainicjowania pożarów stoi człowiek. W tą statystkę włącza się nie tylko zabawy dzieci z ogniem i błędy człowieka ale także całkowicie świadome działanie z premedytacją osób niezrównoważonych psychicznie.
Pamiętajmy, że przy bardzo wysokich temperaturach i niskiej wilgotności podłoża wystarczy niewiele, by doszło do katastrofy.

Masowe pożary dotykające Australię są wynikiem paru nakładających się czynników : ocieplenia klimatu, utrzymującej się od 3 lat suszy, a także niesprzyjającego wiatru i prądu morskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popularne