czwartek, 26 listopada, 2020
Strona główna Świat Koala i kangury zagrożone klęską ekologiczną. Dlaczego wciąż giną?

Koala i kangury zagrożone klęską ekologiczną. Dlaczego wciąż giną?

- Advertisement -

Rząd Australii przeznaczył prawie 35 mln dolarów na program ratowania dzikiej fauny i flory nazywając kryzys pożarowy – „katastrofą ekologiczną”, która nieustannie zagraża kilku rodzimym gatunkom

Szacuje się, że pożary dotknęły powierzchnie 11.2 mln hektarów, czyli prawie połowę powierzchni Wielkiej Brytanii kompletnie niszcząc, bądź zagrażając siedliskom zwierząt.

Niektórzy nie dowierzali gdy wstępne szacunki podawały informacje o miliardzie zabitych zwierząt przez pożar. Trzeba zaznaczyć, że pożary zbierają krwawe żniwo przede wszystkim poprzez swoje pośrednie działanie, czyli np. zakłócenie ekosystemu, brak dostępu do wody i pożywienia oraz zniszczenie schronień.

Znalezione obrazy dla zapytania hospital koala

„To jest ekologiczna katastrofa, a zniszczenie nadal trwa“ – stwierdził jeden z australijskich polityków podczas wizyty Szpitalu dla Koala, gdzie 45 tych zwierząt jest ratowanych.

Tysiące ludzi zaangażowało się w celu ochrony zwierząt i walki z pożarem. Pracownicy Parku Narodowego zainicjowali misję zrzucania wielu ton marchwi i słodkich ziemniaków dla zagrożonego gatunku kangura skalnego.

Znalezione obrazy dla zapytania helikopter carrots


W wyniku pożarów ucierpiały nie tylko ssaki czy gady ale także ptaki, wiele z nich stało się gatunkami zagrożonymi. Zagrożona jest populacja koali, kanguroszczur, czarny kakadu, papuga ziemna, jeżozwierz oraz jedna z odmian kangura.

Podejrzewa się, że pożary w Australii mogą się skończyć dopiero za kilka miesięcy (wraz z nadejściem jesieni/zimy) wówczas będzie można obliczyć definitywną sumę strat.

Znalezione obrazy dla zapytania disaster wildlife

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popularne