środa, 21 października, 2020
Strona główna społeczeństwo Kontrola zakrywania ust i nosa zostanie zwiększona! - władze nie odpuszczają.

Kontrola zakrywania ust i nosa zostanie zwiększona! – władze nie odpuszczają.

- Advertisement -

„Będą na pewno w tej chwili większe kontrole. Nie będzie już upominania, tylko niestety będą kary” – powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w Polskim Radiu 24.

Wiceminister nie krył swoich obaw i przestrzegał przed tym, że spora grupa ludzi nie zakrywa w sklepach czy galeriach handlowych ust i nosa, nie stosując żadnej ochrony przed potencjalnym zarażeniem innych i bycia zarażonym.

„Sklep to miejsce, gdzie przy dużej liczbie osób może dochodzić do zakażeń”. „Maseczka, dystans, dezynfekcja – pamiętajmy o tym na co dzień” – apelował wiceminister Kraska.

Pytany przed redaktorów Polskiego Radia o skuteczność kar za nieprzestrzeganie zakrywania ust i nosa odpowiedział, że prawnicy Ministerstwa Zdrowia uważają obecne przepisy za wystarczające do nakładania stosownych kar. „Jeżeli będzie taka potrzeba, na pewno w jakiś sposób uszczegółowimy te przepisy” – podsumował.

Niedługo możemy spodziewać się kolejnych zaleceń Ministerstwa Zdrowia na okres Wszystkich Świętych, który przypada równo za miesiąc. Pan Kraska odniósł się także i do tej kwestii: – „Jest duże niebezpieczeństwo, że będziemy roznosić, koronawirusa po całym kraju”. „Myślę, że wydamy zalecenia na ten okres Wszystkich Świętych, abyśmy jednak ograniczyli te nasze wyjazdy, bo na pewno będzie to stwarzało duże niebezpieczeństwo” – powiedział wiceminister Ministerstwa Zdrowia.

Zalecenia mają się pojawić na tydzień-dwa przed 1 listopada.

Źródło – PAP.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popularne

Siłownie zamknięte!

Od jutra tj. 17 października zamknięte będą wszystkie baseny i siłownie na terenie całego kraju. To ogromny cios dla branży fitness, która...