środa, 21 października, 2020
Strona główna Świat Policjant oskrażony o zabicie George'a Floyda wyszedł na wolność.

Policjant oskrażony o zabicie George’a Floyda wyszedł na wolność.

- Advertisement -

Derek Chauvin – były policjant – został oskarżony o morderstwo drugiego stopnia, za co grozi mu do 40 lat więzienia. Po za nim oskarżeni zostali inni funkcjonariusze biorący udział w zatrzymaniu Floyda.

W trakcie akcji zatrzymania G. Floyda przez prawie 9 minut D. Chauvin krępował i dusił Floyda, przyciskając mu szyję kolanem do ziemi w efekcie doprowadzając do zgonu. Były policjant nie reagował na okrzyki zatrzymanego, że ten nie może oddychać.

Śmierć czarnoskórego obywatela USA dnia 25 maja br. rozpoczęła masowe protesty w Stanach Zjednoczonych, a nawet na świecie. Demonstrujący podkreślali, że w USA nadal panuje nierówność i dyskryminacja rasowa.

USA, śmierć George'a Floyda. Nowe wyniki badań: miał koronawirusa  wieszwiecej - tvp.info

Skąd Chauvin zdobył pieniądze na uiszczenie kaucji ? To nie jest do końca wyjaśnione.

Zgodnie z warunkami musi on uczestniczyć we wszystkich rozprawach sądowych. Nie może mieć jakiegokolwiek kontaktu z członkami rodziny Floyda, ani nie może pracować w organach ścigania lub ochronie, nie może posiadać amunicji do broni palnej.

Pozostała trójka oskarżonych funkcjonariuszy wpłaciło kaucję w wysokości 750 000 dolarów. Proces ma się rozpocząć w marcu. Niewykluczone jest to, że będą sądzeni osobno.

Źródło – PAP.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popularne

Siłownie zamknięte!

Od jutra tj. 17 października zamknięte będą wszystkie baseny i siłownie na terenie całego kraju. To ogromny cios dla branży fitness, która...