czwartek, 29 października, 2020
Strona główna Polityka Prezydent Ekwadoru wjechał na wózku inwalidzkim do Białego Domu

Prezydent Ekwadoru wjechał na wózku inwalidzkim do Białego Domu

- Advertisement -

Prezydent Ekwadoru Pan Lenin Moreno  złożył wizytę w Białym Domu. Przywitał go Donald Trump z Małżonką Melanią.

Głową państwa położonego w północno-zachodniej części Ameryki Południowej jest od 2017 roku ponadto podobno jedynym przywódca na świecie poruszającym się na wózku inwalidzkim.

Jego niepełnosprawność wiążę się z napadem rabunkowym z 1998 roku. Złodziej z bronią w ręku zażądał kluczyków do samochodu. Otrzymał je, lecz pomimo tego oddał strzały. W wyniku obrażeń kręgosłupa Lenin przeżył ale wylądował na wózku.

Przed prezydenturą był biznesmenem z niemałymi sukcesami. Zbił fortunę w branży zabawkarskiej i handlował również środkami na odchudzanie.

Pisał książki z rozwoju osobistego, prowadził coaching i jeździł po całym kraju ze spotkaniami motywującymi. Zapewne ze względu na własne doświadczenia z niepełnosprawnością , założył fundacje nosząc pomoc niepełnosprawnym i potrzebującym.

Znalezione obrazy dla zapytania: president equador whit house

Dla Stanów Zjednoczonych pozornie z perspektywy Polski nudna wizyta ma jednak charakter wielce istotny. 

Ekwador jest drugi po Wenezueli wydobywcą ropy na kontynencie. Wydobywają również złoto i inne kamienie szlachetne pożądane przez Amerykanów. 

Za czasów poprzednika, Pana Rafael Correa, Ekwador uściślił relacje z Chinami, które wpompowały olbrzymie pieniądze w tamtejsza gospodarkę. 

Wspomniany Correa bardzo zagrał na nosie Amerykanom chociażby dając azyl Julianowi Assange’owi, twórcy portalu WikiLeaks.

Środowa wizyta pierwszą od prawie 20 lat przywódcy południowoamerykańskiego narodu w USA!

Wygląda na to, że nie będzie to jedynie kurtuazyjna wizyta. Jak podają źródła ze Stanów, Pan Trump ma rozmawiać z Panem Moreno na tematy współpracy w takich dziedzinach jak rynek towarowy, inwestycje, ale również problematyczne kwestie jak: przemyt czy pranie brudnych pieniędzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popularne