środa, 21 października, 2020
Strona główna Świat Prezydent Trump broni się przed odwołaniem.

Prezydent Trump broni się przed odwołaniem.

- Advertisement -

Impeachment to oficjalna procedura, która pozwala postawić prezydenta w stan oskarżenia w imię odpowiedzialności konstytucyjnej za konkretne czyny.

Prezydent Donald Trump to dotychczas trzeci prezydent w historii Stanów Zjednoczonych, którego dotknęła formuła impeachmentu i zarazem wszczęto wobec niego śledztwo.

Trumpowi zarzuca się nadużycie władzy związane z aferą dotyczącą Ukrainy (wywieranie nacisku na Ukrainę, by przedstawiła informację dyskredytujące Joe Bidena, który zapewne będzie głównym przeciwnikiem Trumpa w kampanii prezydenckiej 2020 r.), w której miał rzekomo nadużyć kompetencji urzędu prezydenta. 

Drugim zarzutem jest utrudnianie pracy Kongresu poprzez zakazywanie urzędnikom Białego Domu stawiania się na wezwania komisji Kongresu w charakterze świadków.

Prawnicy prezydenta USA Donalda Trumpa są gotowi na obronę Prezydenta, którą zaprezentują w Senacie. Mają przedstawić bardzo precyzyjne dowody i informacje, które zaprzeczyłyby zarzutom. Na skróconej sesji prawnicy Trumpa rozpoczną trzy dni dyskusji w celu przeciwstawienia się twierdzeniom demokratów. Prezydent USA zaprzeczył wszystkim zarzutom.

Znalezione obrazy dla zapytania impeachment

Demokraci zamierzają dostarczyć Senatowi 28758-stronicowy dokument procesu, zanim formalna sesja impeachmentu formalnie się rozpocznie. Zespół prawny Trump będzie miał do 24 godzin w ciągu trzech dni na przedstawienie swojej sprawy.

W wywiadzie dla Fox News Trump powiedział, że jego zespół obronny powinien „po prostu powiedzieć prawdę” i oskarżył Demokratów o „opowiadanie tak wielu kłamstw, zmyśleń, i wyolbrzymień…”.

Oczekuje się, że prezydent zostanie uniewinniony. W Senacie potrzeba dwóch trzecich głosów do skazania i odwołania prezydenta ze stanowiska. Żaden republikański senator nie wyraził żadnego poparcia dla jego obalenia. Demokraci liczą, że w świetle dowodów republikańscy senatorowie zmienią zdanie.

Znalezione obrazy dla zapytania elections us 2020

Cała sprawa ma najpewniej podtekst polityczny. Zbliżają się wybory prezydenckie w USA 2020 r., a podważenie autorytetu Trumpa byłoby na rękę demokratom. To głosami izby reprezentantów (w której większość to demokraci) przegłosowano wniosek o impeachmencie.

W niektórych państwach demokratycznych można zaobserwować pewną tendencję, w której wszelkie procedury odwoławcze służą jako precedens do ogólnej dyskusji nad jakością władzy, prezydentów i rządzących, a nie po to, by ich faktycznie odwołać.
Pewnie dlatego Donald Trump mocno skupia się nad tym, by przekonać opinie publiczną o swojej niewinności, bo zdaje sobie sprawę, że cała dyskusja ma wydźwięk wizerunkowy, zwłaszcza przed nadchodzącymi wyborami.

Znalezione obrazy dla zapytania elections us 2020

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popularne

Siłownie zamknięte!

Od jutra tj. 17 października zamknięte będą wszystkie baseny i siłownie na terenie całego kraju. To ogromny cios dla branży fitness, która...