czwartek, 26 listopada, 2020
Strona główna Świat Prezydent Trump zaproponował poszerzenie NATO o kraje Bliskiego Wschodu

Prezydent Trump zaproponował poszerzenie NATO o kraje Bliskiego Wschodu

- Advertisement -

Prezydent Stanów Zjednoczonych zasugerował konieczność większej obecności NATO na Bliskim Wschodzie ale nie tyle, co w formie misji zagranicznych… tylko, by poszerzyć skład członkowski !

Z niepotwierdzonych źródeł wynika, że Prezydent USA rozmawiał z Sekretarzem Generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem, w którym przedstawił pomysł rozszerzenia NATO o kraje Bliskiego Wschodu. Miał również proponować, by to sojusz przejął kontrolę nad sytuacją Bliskiego Wschodu. Podkreślił także, że siły USA miały przewodnią rolę w unicestwieniu ISIS, a sukces w walce z terrorystami wyświadczył Europie dużą przysługę.

D. Trump wierzy, że wartość pokojowa NATO będzie dużo wyższa na Bliskim Wschodzie, aniżeli w wypadku, w którym w destabilizacje regionu włączają się siły międzynarodowe oddzielnie i często sprzecznie ze sobą.

Trump zapewne też chce odciążyć własny kraj i pokazać, że USA nie działają wyłącznie same w „cudzych i dalekich interesach”. Jednak o jakie państwa, które miałyby zostać przyłączone do Paktu Północnoatlantyckiego mogło chodzić ? Bardzo ciężko to stwierdzić. Europejscy liderzy w każdym razie będą temu wyraźnie niechętni, tłumacząc, że sojusz obejmuje region Europy, Afryki Północnej i Ameryki Północnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popularne