czwartek, 26 listopada, 2020
Strona główna Biznes Przeciętne wynagrodzenie po raz pierwszy przebiło poziom 5,5 tys. zł - podaje...

Przeciętne wynagrodzenie po raz pierwszy przebiło poziom 5,5 tys. zł – podaje Ministerstwo Rozwoju

- Advertisement -

Po raz pierwszy poziom przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw przebił w grudniu 2019 r. poziom 5,5 tys. zł, a dynamika roczna okazała się wyższa niż w 2018 r. – wskazali analitycy Ministerstwa Rozwoju.

Choć zmiany procentowe były różne (czerwona linia), to tendencja wzrostowa (niebieskie słupki) w świetle paru miesięcy jest zauważalna.

Dzięki wczorajszej informacji Głównego Urzędu Statystycznego możemy dowiedzieć się, że przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw w grudniu 2019 r. wzrosło o 6,2 proc. rok do roku i wyniosło 5604,25 zł, natomiast przeciętne zatrudnienie wzrosło o 2,6 proc. i wyniosło 6,396 mln miejsc pracy w sektorze przedsiębiorstw.

„Koniec roku przyniósł zatem dobre wieści z rynku pracy. Przeciętne zatrudnienie wzrosło w stosunku do listopada 2019 r. o 1,2 tys. osób. Pozwoliło to na utrzymanie rocznej dynamiki na poziomie 2,6 proc., czyli średniej wartości z całej drugiej połowy 2019 r.”. Ministerstwo Rozwoju jest więc zadowolone i jest to za razem kolejny powód, którym rząd zapewne będzie się chwalić.

Znalezione obrazy dla zapytania przedsiebiorstwa kasa

Eksperci z ministerstwa zaznaczyli, że poziom przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw „po raz pierwszy, i to znacznie, przebił poziom 5,5 tys. zł”. Grudniowa miesięczna dynamika była wyższa niż przed rokiem „aż o 1 pkt proc.”. „Również dynamika roczna okazała się być wyższa niż w 2018 r. (o 0,1 pkt proc.).

*Dane GUS (według Ministerstwa Rozwoju) odnoszą się do przedsiębiorstw zatrudniających powyżej dziewięciu pracowników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popularne