wtorek, 24 listopada, 2020
Strona główna Polityka Szymon Hołownia przedstawił swoją wizję prezydentury.

Szymon Hołownia przedstawił swoją wizję prezydentury.

- Advertisement -

Szymon Hołownia kandydat w nadchodzących wyborach prezydenckich na konferencji prasowej w Warszawie pod Pałacem Kultury i Nauki zaprezentował dziennikarzom broszurę ze swoim programem. Program i wizja, zawarta w tym dokumencie, według Hołowni została wypracowana wspólnie z ekspertami i tysiącami Polaków, którzy odpowiedzieli na ankietę w ramach akcji Rozmowy Polaków.

„Moja wizja prezydentury opiera się na czterech filarach: bezpieczeństwie narodowym, środowisku naturalnym, solidarnej Polsce oraz samorządach i działalności obywatelskiej” – oznajmił Hołownia. „Będzie bardzo wiele obietnic, które zrealizować może tylko rząd”. Zadeklarował, że nie zamierza składać „pustych obietnic”.

Hołownia na konferencji prasowej w Warszawie zaprezentował broszurę ze swoim programem. Jak określił, jest to „wizja, jaką wypracował wspólnie z ekspertami i tysiącami Polaków, którzy odpowiedzieli na ankietę w ramach akcji Rozmowy Polaków”.

Poruszając kwestie bezpieczeństwa narodowego Hołownia podkreślił, że powinno być ono rozumiane w „nowoczesny sposób”. „Rozumiane nie tylko militarnie, ale także jako bezpieczeństwo ludzi w cyberprzestrzeni, żyjących w globalnym świecie” – zaznaczył.

Środowisk naturalne w stanowisku Hołowni powinno być na pierwszym miejscu. „To katastrofa klimatyczna, która do nas zbliża się wielkimi krokami, to kryzys wodny, z którym Polska boryka się, to jakość powietrza w Polsce, która pozbawia życia tysiące Polaków […] prezydent państwa powinien zrobić absolutnie wszystko, aby temu tematowi nadać należny mu status”.

Mówiąc o „solidarnej Polsce” Hołownia wyjaśnił, że chodzi o „Polskę, w której zajmujemy się sobą nawzajem”.”Potrzebujemy państwa, które będzie sprawniejsze i uważniejsze jeżeli chodzi o ludzi wykluczonych, o tych, którzy z różnych powodów są poza nawiasem społecznym. Musimy ich na nowo włączać” – dodał.

Hołownia podkreślił też, że „samorządy są jedną z rzeczy, które udały się w ciągu ostatnich 30 lat najlepiej”.”Samorządna Polska i Polska obywatelska, to jest nasza przyszłość, którą chciałbym zostawić mojej córce” – oświadczył Hołownia.

Odniósł się też do wyborców wszystkich ugrupowań, do których ma zamiar dotrzeć i zapewnić jako ewentualny przyszły prezydent realizacje wizji Polski, która będzie dla wszystkich „wspólnym domem”. „Nie w utopijny sposób, ale przy pomocy wprowadzenia do tego systemu bezpiecznika, który komukolwiek, kto wygra wybory, nie pozwala sięgać za daleko po to, co nasze wspólne” – mówił Hołownia.

Znalezione obrazy dla zapytania: nowy prezydent szymon hołownia

Podpisy i fundusze

„Dzisiaj zaczynamy zbieranie podpisów, niebawem, jak ukonstytuuje się komitet wyborczy, do czego potrzeba 1000 podpisów, zaczniemy crowdfunding. Finansowanie społecznościowe będzie podstawą tej kampanii” – zapowiedział.

„Głęboko wierzę, że znajdziemy odpowiednią liczbę osób w Polsce, będących w stanie zainwestować 10, czy 50 zł w zupełnie nową wizję prezydentury, tym bardziej, że za kampanię pozostałych kandydatów i tak zapłacimy wszyscy z pieniędzy budżetowych” – podkreślił kandydat na prezydenta.

„Mamy w Polsce ok. 3 tys. wolontariuszy […] to są ludzie, którzy są naprawdę zdecydowani na to, aby tę inna Polskę mieć. Polskę, która nie należy do żadnej partii” – stwierdził. Według jego słów: – „czas skończyć z wyobrażaniem sobie tej sceny politycznej, jako zablokowanej przez ten czy inny partyjny układ”.

Wspominając o wolontariuszach, którzy mieliby pomóc mu w organizacji kampanii, stwierdził, że trzeba ich „na nowo wciągnąć do decydowania o naszym kraju, nie dopuścić do tego, aby opowiadali, że nie maja na kogo głosować, że wybierają mniejsze zło”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popularne