środa, 21 października, 2020
Strona główna Świat Twórca rosyjskiej szczepionki na Covid zaoferował Trumpowi pomoc

Twórca rosyjskiej szczepionki na Covid zaoferował Trumpowi pomoc

- Advertisement -

Rano media światowe informowały o stanie zdrowia pary prezydenckiej – „Donald Trump jest zmęczony, ale w dobrym nastroju”, a „Melania Trump ma lekki kaszel oraz ból głowy”.

Tymczasem twórca rosyjskiej szczepionki „Sputnik V Covid-19” zaoferował pomoc dla Białego Domu, po pozytywnym teście na koronawirus u Donalda Trumpa.

Alexander Gintsburg udzielił wypowiedzi dla agencji informacyjnej RIA Novosti „Myślę, że możemy im pomóc, jeżeli zwrócą się oficjalnie do rosyjskich władz.”

Gintsburg jest liderem Moskiewskiego Instytutu Epidemiologii i Mikrobiologii. Wynaleźli szczepionkę na przełomie wiosny i lata bieżącego roku. Obecnie jest na trzecim etapie prób. Zaszczepionych zostało czterdzieści tysięcy wolontariuszy, a od stycznia 2021 roku ma zostać wprowadzona do publicznego użytku.

Stany Zjednoczone i Rosja są pośród najbardziej dotkniętych państw przez Covid-19. Według oficjalnych danych w USA potwierdzonych przypadków zakażeń stwierdzono 7,5 mln, w Indiach 6,4 mln, Brazylia 4,8 mln a na czwartym miejscu Rosja z 1,2 mln.

Źrodła: Reuters; RT

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popularne

Siłownie zamknięte!

Od jutra tj. 17 października zamknięte będą wszystkie baseny i siłownie na terenie całego kraju. To ogromny cios dla branży fitness, która...