USA gotowe na konflikt z Iranem. Oświadczenie D. Trumpa

TRUMP: Jesteśmy największymi i zdecydowanie NAJLEPSZYMI na świecie! Jeśli Iran zaatakuje Bazę Amerykańską, lub jakiegokolwiek Amerykanina, wyślemy część tego nowego, pięknego sprzętu na ich drogę… i to bez wahania!

0
360

Donald Trump zawsze był mocno aktywny na Twitterze, a w obliczu każdej kontrowersyjnej sytuacji dotyczącej jego prezydentury, czy napiętych wydarzeń na świecie jego aktywność dodatkowo wzrasta.

Po zabiciu przez USA generała Sulejmaniego prezydent USA chętnie zabiera głos. Widać, że nie zamierza przepraszać za decyzję, którą ostatnio podjął. Przypomina, że USA to największa potęga wojskowa, a zabicie wojskowego Iranu naturalnym odwetem.

„Stany Zjednoczone wydały właśnie 2 biliony dolarów na sprzęt wojskowy. Jesteśmy największymi i zdecydowanie NAJLEPSZYMI na świecie! Jeśli Iran zaatakuje Bazę Amerykańską lub jakiegokolwiek Amerykanina, wyślemy część tego nowego, pięknego sprzętu na ich drogę… i to bez wahania!”

„Generał Kasem Sulejmani przez dłuższy czas zabijał lub ciężko ranił tysiące Amerykanów i planował zabicie wielu innych… ale został złapany! Był on bezpośrednio i pośrednio odpowiedzialny za śmierć milionów ludzi, w tym zabitych protestujących w samym Iranie. Iran nigdy nie będzie w stanie się do tego przyznać. Sulejmani był znienawidzony i budził grozę we własnym kraju. Nie są oni (Irańczycy – red.) tak zasmuceni, jak przywódcy chcieliby, żeby świat myślał. Powinien być usunięty wiele lat temu!”

Prezydent USA ponadto ostrzegł Iran przed użyciem sojuszników Iranu w regionie i podkreślił, że działania Stanów Zjednoczonych nie zmierzają do zmiany władz w Teheranie. Zapewniał, że Stany Zjednoczone są „przygotowane na każdą odpowiedź”.

Przypomnijmy, że konflikt na linii USA-Iran zaostrzył się po tym jak USA przeprowadziło atak powietrzny na generała Kasema Sulejmaniego 2 stycznia 2020 r.
Cały konflikt pomiędzy USA, a Iranem ma swoje źródła od czasów rewolucji w Iranie (1979 r.) gdzie Stany Zjednoczone stały się wrogiem numer jeden.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here