wtorek, 24 listopada, 2020
Strona główna Zdrowie W tym roku odżywianie się zmieni. Skończymy z dietami odchudzającymi.

W tym roku odżywianie się zmieni. Skończymy z dietami odchudzającymi.

- Advertisement -

W co raz większym stopniu można odczytać nowe trendy w dietetyce, które na pewno będą miały duży udział w nadchodzącej trzeciej dekadzie XXI wieku.
Odżywianie społeczeństwa nie można już streścić w dwóch uproszczonych cyklach – jedz smacznie i dużo , a potem się odchudzaj…

Materiały informacyjne, promowanie zdrowego i aktywnego stylu życia, rozpowszechnianie sportu i rekreacji odcisnęło swoje piętno na diecie. Ludzie posiedli wiedzę, że odżywianie może być zdrowe, regularne i smaczne, a to przełoży się na ich komfort życia, dobre samopoczucie i witalność.

W ostatnich latach sporą popularnością cieszyły się hasła dotyczące odchudzania oraz budowania sylwetki. Ostatnio jednak co raz większą popularność zyskuje odżywianie skoncentrowane na działanie… mózgu !

Naukowcy uniwersyteccy z Chicago i Bostonu stworzyli dietę w której można wyróżnić między innymi :
-ograniczenie tłuszczów nasyconych i cukrów
-spożycie kurkumy, jagód, truskawek, łososia, brokułów, orzechów, jajek i wodorostów
-zalecanie przyjmowania produktów bogatych w witaminy C, E, K, B6, B12, kwas foliowy i kwas omega 3
-zioła i przyprawy

Dieta skoncentrowana na działanie mózgu ma pomóc w koncentracji, lepszej pamięci, zdolności uczenia się, a także opóźnienia ryzyka demencji, zaburzeń procesów poznawczych.
Zdrowe odżywianie jest nie tylko ważne z powodu przełożenia tego co jemy na swoje samopoczucie ale, też dlatego, że nasze ciało (w tym mózg) cały czas się regeneruje. Poszczególne komórki obumierają, które są nieustannie zastępowane przez nowe.

Także przez zdrowe odżywianie jesteśmy w stanie nie tylko się wzmocnić ale też odmłodzić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popularne