czwartek, 26 listopada, 2020
Strona główna Świat Wypadek samolotu podczas walki z pożarami w Australii.

Wypadek samolotu podczas walki z pożarami w Australii.

- Advertisement -

Jak podaje agencja Reuters: kanadyjski ‚wodny bombowiec’ C-130 Hercules rozbił się podczas akcji gaszenia pożarów w australijskim regionie alpejskim. Zginęła cała trzy-osobowa samolotu. Według informacji wszystkie 3 osoby pochodziły ze Stanów Zjednoczonych

Przyczyny wypadku nie są do końca znane. Ostatnie relacje mówią, że samolot obniżył swój lot i był już bliski zrzucenia ładunku. Po upadku samolotu widoczna była kula ognia.

Cała flota tankowców została od razu zawieszona w działaniach w celu dokładnego przeglądu ich stanu technicznego. Samolot był dzierżawiony przez kanadyjską powietrzną firmę przeciwpożarową Coulson Aviation .

Australijskie Biuro Bezpieczeństwa Transportu poinformowało o wysyłaniu zespołu śledczych na miejsce katastrofy w celu zebrania dowodów. Mają oni przeanalizować przebieg zdarzeń, przez zarejestrowane dane czarnej skrzynki, informacje o pogodzie i relacje świadków.

Znalezione obrazy dla zapytania c 130 australia

Stworzenie raportu wstępnego zajmie około 30 dni, lecz gdy tylko pojawią się informacje newralgiczne dla bezpieczeństwa floty zostaną one niezwłoczni udostępnione.

Geoffrey Dell ekspert w dziedzinie wypadków lotniczych podejrzewa, że mogło dojść do przeciążenia maszyny przez nagły manewr skrętu bądź zmiany wysokości.

Samoloty walczące z pożarami potrafią przenosić ogromne ładunki środków przeciwpożarowych. Powietrzny środek walki z pożarami używa się w sytuacji, gdy naziemne środki mają ograniczony dostęp do określonego terenu.

Są w stanie bardzo szybko dolecieć na miejsce i zrzucić swój ładunek, lecz niestety są to misje kosztowne i ryzykowne, a do tego mało wydajne. Wykorzystuje się je tylko w przypadku dużego zagrożenia, a te w Australii jest nieustannie.

Znalezione obrazy dla zapytania c 130 australia

Hercules C-130 przeznaczony walki z pożarami specjalizuje się w misjach na niskich wysokościach. C-130 Hercules jest w stanie przenieść nawet 15 tys. litrów ładunku.

Jak dotąd spłonęło 11 mln hektarów powierzchni, a ogień jest nieustannie podsycany przez silny wiatr i wysokie temperatury oraz brak wystarczających opadów, które nadałyby ziemi wilgotności. Gęsty dym dotyka najbardziej rozwinięte i najgęściej zamieszkaną cześć kraju (południowo-wschodnią).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popularne