poniedziałek, 24 lutego, 2020
Strona główna Biznes Wzrost PKB Polski wyniesie 3,7 proc. - prognozuje Agencja Moody's

Wzrost PKB Polski wyniesie 3,7 proc. – prognozuje Agencja Moody’s

- Advertisement -

Agencja ratingowa Moody’s podtrzymała prognozę 3,7 – proc. wzrostu PKB Polski w 2020 r., a w 2021 r. szacuje dynamikę polskiego PKB na 3,6 proc. – wynika z raportu agencji, który cytuje PAP.

Najświeższe poprzednie prognozy Moody’s na 2020 r. były udostępnione w październiku 2019 r., a od niedawna możemy zapoznać się z przewidywaniami, które obejmują aż 2021 rok.

Mimo, że 3 największe agencje ratingowe na świecie spodziewały się spowolnienia w polskiej gospodarce, to i tak ocena gospodarki Polski (głównie chodzi o wiarygodność i kondycję państwa do spłaty zobowiązań) były na dobrym poziomie.

Cykliczne oceny wystawiają wszystkie trzy najważniejsze światowe agencje, czyli Fitch Ratings , Moody’s i Standard & Poor’s

Takie agencje specjalizują się w ratingach kredytowych, badaniach dotyczących instrumentów dłużnych i papierów wartościowych. Są w stanie zaoferować oprogramowania, doradztwo i badania do celów analiz kredytowych, badań ekonomicznych i zarządzania ryzykiem finansowym.

Moody’s Corporation osiąga, co roku około 2 mld mld dolarów przychodu i zatrudnia nieco ponad 4 tysiące osób na całym świecie będąc obecnym w 26 krajach.

Właśnie dlatego media, politycy i ekonomiści liczą się z oceną agencji i na pewno nie są one pozbawione znaczenia. Takie oceny dużo mówią o pewnych trendach i sytuacji w gospodarkach, zaleca się jednak podchodzić do nich z rezerwą.

A o to ubiegłoroczna ocena Agencji Moody’s większości państw świata:

Zobacz obraz na Twitterze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popularne

Znamy sztab prezydencki Andrzeja Dudy – są niespodzianki.

Największym nazwiskiem (zaskoczeniem, niewiadomą) dla obserwatorów sceny politycznej jest mecenas Jolanta Turczynowicz-Kieryłło, która została szefową kampanii Andrzeja Dudy. Joachim Brudziński zaś został...

Nowy rozdział wojny w Libii. Czy to kolejny poligon dla Turcji i Rosji?

Libia położona w Afryce Północnej, kolejny naród bogaty w ropę naftową stał się drugą Syrią. Sytuacja zdestabilizowała się od obalenia Muammara Kadafiego w 2011...

Amerykanie wycofują się z Afganistanu, lecz obiecują pomoc.

Gdy Stany Zjednoczone finalizują plany ograniczenia obecności w Afganistanie i realizują porozumienie pokojowe z talibami, afgańskie źródła podają, że urzędnicy USA zapewnili...