środa, 21 października, 2020
Strona główna Świat Zdiagnozowano wirusa u Donalda Trumpa - szok!

Zdiagnozowano wirusa u Donalda Trumpa – szok!

- Advertisement -

W godzinach  porannych cały  świat obiegła informacja o pozytywnym wyniku testu na COVID-19 u Prezydenta Stanów Zjednoczonych i jego Małżonki.

„Natychmiast rozpoczniemy kwarantannę. Przejdziemy przez to razem.” – napisał na swoim Twiterze Donald Trump.

74 letni prezydent znajduje się w grupie ryzyka. Zakażenie miała przekazać asystentka 31 letnia Hoope Hick, która podróżowała z Panem Trumpem. To właśnie najpierw u niej zdiagnozowano wirusa, w następstwie czego zbadano parę prezydencką.

W komentarzu na kilka godzin przed komunikatem o wyniku pozytywnym prezydent powiedział, że koniec pandemii jest w zasięgu wzroku.

Donald Trump nie ma objawów, czuje się dobrze i ma dalej pełnić swoje obowiązki podczas kwarantanny.

Nasuwa się bardzo wiele pytań między innymi w jaki sposób wpłynie to na trwającą kampanie prezydencką, której przecież głównym tematem jest Covid-19.                                                                  

Jeszcze przed wczoraj w debacie prezydenckiej zdawał się podważać zagrożenie koronawirusem. Między innymi zarzucał swojemu oponentowi Bidenowi, że jest zbyt ostrożny i niepotrzebnie cały czas nosi maskę.

Obecnie opinia publiczna czeka na reakcje Demokraty, który ma świetną okazję, by zyskać dzięki zaistniałej sytuacji przewagę głosów. Wybory już za miesiąc – 3 listopada.

Co ciekawe z życzeniami powrotu do zdrowia pospieszył nie kto inny jak Prezydent Federacji Rosyjskiej. „Jestem przekonany, że pańska energia życiowa, werwa i optymizm pomogą poradzić sobie z niebezpiecznym wirusem.” – pisze w depeszy Władimir Putin.

W reakcji na doniesienia o diagnozie Trumpa, giełda amerykańska odnotowała spadki.

Jedno jest pewne, rozpoczęła się burza medialna, a oczy całego świata skierowane są teraz na stan zdrowia najważniejszej osoby w USA.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popularne

Siłownie zamknięte!

Od jutra tj. 17 października zamknięte będą wszystkie baseny i siłownie na terenie całego kraju. To ogromny cios dla branży fitness, która...