środa, 21 października, 2020
Strona główna Polityka Znamy sztab prezydencki Andrzeja Dudy - są niespodzianki.

Znamy sztab prezydencki Andrzeja Dudy – są niespodzianki.

- Advertisement -

Największym nazwiskiem (zaskoczeniem, niewiadomą) dla obserwatorów sceny politycznej jest mecenas Jolanta Turczynowicz-Kieryłło, która została szefową kampanii Andrzeja Dudy. Joachim Brudziński zaś został mianowany szefem sztabu organizacyjnego, a eurodeputowana Beata Szydło szefową sztabu programowego – poinformował europoseł Adam Bielan, który sam został rzecznikiem sztabu.

Znalezione obrazy dla zapytania: turczynowicz kieryłło

Jolanta Turczynowicz-Kieryłło to mało znana postać. W latach 1998-2002 była radną w Bydgoszczy. W 2001 roku startowała do Sejmu z listy AWS Prawica, bez powodzenia. Podczas jesiennych wyborów parlamentarnych w 2019 roku była kandydatką PiS do Senatu w okręgu pilskim, jednak start służył jedynie dla celów reprezentacyjnych partii.

Szefowa sztabu wywodzi się z rodziny o tradycjach szachowych i prawniczych (adwokackich i sędziowskich). Reprezentowała szefa NBP Adama Glapińskiego w sprawie afery z KNF.

Jej nominacja to zapewne wynik wewnętrznej gry partyjnej i wpływów, a także analizy wizerunkowej. Decydenci z PIS stwierdzili, że u „kampanijnego boku” milej widziana będzie kobieca postać w podobnym wieku do prezydenta. (A.Duda ur. 1972 r. , J. Turczynowicz-Kieryłło ur. 1973 r.)

„Mamy zawodników wypróbowanych, ale mamy też takich, którzy są naszą nadzieją i bardzo liczę na to, że będę miał ze strony sztabu silne wsparcie, dobre działania planistyczne i przede wszystkim mobilizację dla elektoratu w całej Polsce” – powiedział prezydent.

Prezydent Andrzej Duda o kampanii

Oprócz zaprezentowania sztabu Andrzej Duda odniósł się do kampanii prezydenckiej: „Jest jedna moja wielka prośba – do mojego sztabu, do młodzieży, ale także do wszystkich moich rodaków. Tak jak mówiłem, chciałbym by to była kampania kulturalna, by to była kampania z szacunkiem do kontrkandydata, do wyborców, do zwolenników każdego z kandydatów w tych wyborach. To jest dla mnie niezwykle istotne” – mówił Andrzej Duda.

„Proszę o to, by nie było takich sytuacji jak w Pucku, czy takich sytuacji, jakie niestety miały miejsce ostatnio w polskim Sejmie, żeby nie było obrażających gestów, obscenicznych, by nie było obrażających słów, by nie było obrażających zachowań” – podkreślił prezydent.

Zaznaczył, że jest to coś, co w polskiej polityce nigdy nie powinno mieć miejsca. Wyraził nadzieję, że w tej kampanii wszyscy pokażą, że w polskiej polityce nie ma miejsca na takie działania i że można ją prowadzić inaczej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popularne

Siłownie zamknięte!

Od jutra tj. 17 października zamknięte będą wszystkie baseny i siłownie na terenie całego kraju. To ogromny cios dla branży fitness, która...